Galeria Odlot – Zostaw nudę za bramą

Temperatura była chyba pierwszy raz tego roku tak wysoka (kiedy oczywiście mam możliwość spacerować), a słońce jeszcze zerkało znad kamienic. Jakoś przemknąłem przez podwórze pełne drzwi do przeróżnych pracowni kreatywnych w Off Piotrkowska i snułem się dalej ulicą. Słuchawki na uszach, aparat w ręku, myśli w głowie i oczy rozglądające się dookoła – pełne wyposażenie.
Ku mojej uciesze, pod adresem Piotrkowska 118, spojrzała na mnie papuga siedząca na bramie, zapraszając do środka. Wejście nie jest zbyt wyeksponowane, wśród tysięcy miejsc na jakie można się tam natknąć. Wchodząc, uważałem, że mam wielkie szczęście. Któż by chciał spacerować w nudzie, nie próbując zaczerpnąć odlotu czekającego w podwórku, czym by on nie był. Nie będę odkrywczy, jeśli powiem, że obraz po lewej stronie, kojarzy mi się raczej z którąś częścią piły, ale przecież, to też sztuka.

<- Nuda – Odlot ->

Pierwsze, co wpada w oczy, to wystawa z galerii

O całej, pięknej historii i przeznaczeniu tego miejsca, można poczytać na stronie domnaosiedlu.pl, oraz znaleźć (czytajcie „polajkować”) galerię odlot na Facebooku. Wspaniała inicjatywa!
Niefajnie jednak, ponieważ podczas oglądania wystawy, obiło mi się o uszy, że na koniec maja 2017 roku, podwórko ma zostać przekształcone. Mam nadzieję, że tak się nie stanie, ponieważ duża część sztuki, to właśnie to podwórko, to miejsce i te pofarbowane ściany. Pozdrawiam Artystów z Odlotu oraz opiekunów!

Zdecydowanie P.O.L.E.C.A.M. – Takie Łodziowe must see!

5 uwag do wpisu “Galeria Odlot – Zostaw nudę za bramą

  • Na pewno coś znajdziesz dla siebie w tonie wytworów, które posiadają. Mnie najbardziej podoba się cel, że ludzie nie siedzą w ośrodkach opieki jak warzywa, a tworzą, mogą być i poczuć się podziwiani, wyjątkowi, potrzebni, mają swoje miejsce oraz pasję. W sumie, taki mini biznes. Jeśli posłuchała byś opowieści i historii na miejscu, będziesz miała okazję spojrzeć nieco innym okiem na całość, a uwierz, to co na zdjęciach to mały ułamek twórczości. 🙂
   P.S. W dwóch, yyy czterech słowach „trudna dla oka sztuka”. 😛
   Pozdrawiam!!!

   Polubione przez 1 osoba

 1. Z punktu widzenia sowy 🙂 to totalny odlot! Ale przyznaję Tobie rację… liczy się cel który przyświeca tej dziwnej sztuce, potrzeba tych ludzi którzy ją tworzą…
  PS. Fajnie, że znowu Jesteś! Pozdrawiam 🙂

  Polubione przez 1 osoba

  • Zawsze byłem, z czasem słabo. 🙂
   Dłubię przeniesienie bloga i profesjonalną stronę, ale jeszcze się zejdzie.
   Potrzeba tych ludzi, dają przykład innym, że można, pomimo choroby!!! Im potrzeba za to zajęcia, więc wszystko zgrywa się idealnie.
   Pozdrawiam Sowo! 🙂

   Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s