„Do 12 mediów – tajemniczy wieszcz anonim” Part II

Drogi Narodzie

28 listopada 2014 roku wysłałem do dwunastu prawicowych mediów list, który zawiera w sobie zaszyfrowane wiadomości o znaczeniu, moim zdaniem, kluczowym dla przyszłych losów Polski i nie tylko. Pojawił się on 3 grudnia 2014 roku na kanale facebook „PodziemnaTV” pod adresem : https://www.facebook.com/PodziemnaTV/posts/716060928490723

Ukryte szyfry miały być co pewien czas ujawnianie i właśnie nadszedł moment otwarcia pierwszego z nich. Ma on związek z kondycją dzisiejszego państwa polskiego. Sądzę, że abyśmy mogli ją poprawić musimy zrozumieć co jest nie tak i wziąć za nasz kraj odpowiedzialność.

Chociażby dramatyczne fale emigracji, targające dziś Polską jedna za drugą, liczone oficjalnie w milionach pokazują, że dzieje się coś bardzo złego, natomiast politycy zdają się tego nie zauważać. Bronisław Komorowski powiedział nawet: „Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, że żyjemy w złotym okresie dla Polski. Naszym zadaniem jest, żeby ten złoty okres trwał dłużej”.

Krok ten ma tytuł „Naprawa pojęć” i jego zadaniem jest uzmysłowić wielu Polakom, że nasza Ojczyzna jest w wielkim niebezpieczeństwie i musimy, jako naród, przebudzić się, aby ją ocalić, przestając żyć w propagandzie „zielonej wyspy”.

Jakie są powszechne zarzuty względem pookrągłostołowego systemu, który przejął władzę nad Polską 25 lat temu i rządzi do dzisiaj?

– wygnanie milionów Polaków na emigrację (utrata niemal całych pokoleń – jak przy wielkich stratach wojennych)
– zadłużenie Polski na kilka bilionów złotych (wliczając wierzytelności względem przyszłych emerytów)
– prawie całkowity upadek przemysłu polskiego, w tym upadek wszystkich stoczni.
– fałszywa prywatyzacja (wyprzedanie własności narodu polskiego w ręce zagranicznych kapitałów narodowych i ponadnarodowych)
– zawłaszczenie przez służby gigantycznego majątku pozostałego po PRL we wczesnych latach 90-tych
– doprowadzenie do podzielenia, skłócenia i wrogości między Polakami szczując jedne grupy społeczne na drugie
– odcięcie polskiego społeczeństwa od istotnych informacji, zastępując je bełkotem telewizyjnym (później uzasadnię).
– powszechna zgnilizna w każdej dziedzinie, w którą państwo się angażuje, związana z marnotrawstwem, biurokratyzmem, korupcją, nepotyzmem, partyjniactwem i działaniem obcych służb.

Wybitny ekonomista, prof Witold Kieżun, zauważył, że dzisiejsza gospodarka Polski ma strukturę identyczną ze strukturą afrykańskich krajów kolonialnych, takich jak Rwanda, Burundi czy Kenia i zupełnie przeciwną do światowych potęg. Dla przykładu w sferze finansów Niemcy mają u siebie około 95% własnych banków, natomiast Polska ma u siebie około 5% własnych.

Jesteśmy świadkami systematycznych tzw. „wrogich przejęć”, polegających na wykupowaniu polskiej firmy i natychmiastowej jej likwidacji, aby nie stanowiła konkurencji dla zagranicznych i ponadnarodowych kapitałów wkraczających na polski rynek. Z 10 000 największych polskich przedsiębiorstw, zatrudniających wiele tysięcy pracowników każdy, zostało zlikwidowanych ponad 9700.

Polacy ekonomicznie zmuszani są we własnym kraju do zatrudniania się w obcych, zagranicznych korporacjach, gdzie dokładnie za tę samą pracę, co ich koledzy zza niemieckiej granicy, u tego samego właściciela, w identycznej fabryce, dostają cztery razy mniejszą pensję, przy cenach produktów praktycznie takich samych. Polska stała się niechlubnym liderem europejskim pod względem ilości wydrenowanych pieniędzy za granicę przez wielkie, zagraniczne przedsiębiorstwa. Podwyższony jest też wiek emerytalny, a obniżony wiek rozpoczęcia przymusowej edukacji, żeby dzieci mogły szybciej zacząć dla nich pracować.

Zagraniczne korporacje często stosują słowo „Polska” w nazwie, aby nie stresować tubylców, czyli nas. Dla przykładu „Telekomunikacja Polska”, „Bank Pekao” czy „Polskie Koleje Górskie” są polskie głównie z nazwy, a znajdują się pod kontrolą obcych, narodowych i ponadnarodowych firm.

Media, wydawałoby się z nazwy, polskie również zdominowane są dziś przez zagraniczny kapitał. Podam kilka przykładów na ogrom chociażby niemieckiej kontroli nad polskim społeczeństwem :

* Grupa Polskapresse (niemiecka) : posiada około 95% prasy regionalnej w naszym kraju w tym, m.in : Dziennik Polski, Gazeta Wrocławska, Głos Wielkopolski, Gazeta Krakowska, Dziennik Zachodni, Kurier Lubelski, Dziennik Łódzki, Teraz Toruń, Teraz Słupsk, Teraz Rzeszów i wiele, wiele innych miast.

* Ringer Alex Springer Polska (niemiecka) : onet.pl, Newsweek Polska, Fakt, Forbes, Przegląd Sportowy (dziennik), Komputer Świat, Auto Świat

* Bauer Media Polska (niemiecka) : Radio RMF FM, interia.pl, Twój Styl, Rewia, Auto Moto, Świat Wiedzy, Imperium TV, Na Żywo, Dziennik Gazeta Prawna (połowa udziałów) itd.

* Gruner+Jahr Polska (niemiecka) : Focus, Gala, Claudia, Sekrety Nauki, Glamour, National Geografic Polska i wiele stron internetowych

Oczywiście takie wielkie media jak np. Grupa TVN także nie należą do Polski.

Zagraniczne koncerny kontrolują więc to co mamy myśleć, a oprócz tego decydują m.in. o tym co jemy, w co się ubieramy, jakich sprzętów używamy, czym jeździmy itd.

W tym samym czasie, po cichu, jesteśmy, jako Polska, absolutnie cięci na części i wyprzedawani, krok po kroku, metodycznie: ziemie, lasy, kamienice, firmy, fabryki, koleje i skala tej operacji jest naprawdę przeogromna.

Stajemy się kolonią zachodu w ścisłym tego słowa znaczeniu. Media, które przecież należą już do tych zagranicznych korporacji, nie będą specjalnie zainteresowane, żeby Polaków o tym informować.

Jeżeli odrzucimy wszystkie mydlące oczy argumenty i przyjrzymy się tylko suchym faktom, to mamy taką oto sytuację : Polacy pracują od małego aż do śmierci (w tym szkolą się do pracy od szóstego roku życia), a Ktoś Inny kontroluje, zarządza i wyprowadza za granicę dużą część efektów ich pracy – czyli prawie tak stara jak świat historia niewolnictwa, ubrana tym razem w piękną opowieść o pieniądzach, wolności, demokracji, rynku pracy, możliwości głosowania i wyjeżdżania do ciepłych krajów.

Proszę mnie źle nie zrozumieć – nie ma nic złego w pracy, wręcz przeciwnie – jesteśmy stworzeni do tego by tworzyć, to daje nam szczęście, ale my-Polska musimy sami mieć możliwość dysponowania efektami naszej pracy, bo inaczej popłyną za granicę i kto inny będzie się nimi cieszył, a nam pozostanie tylko cierpieć na granicy przetrwania.

Pieniądze są czymś wirtualnym, natomiast kontrola nad polskimi ziemiami, nad samym społeczeństwem w roli pracownika, nad sposobem myślenia Polaków i efektami ich pracy, jest czymś realnym.

Na naszej własnej ziemi, którą dano nam w dziedzictwo utrzymane przez tysiące lat naszych przodków my, Polacy stajemy się powoli tylko parobkami. Myślę, że każdy Polak czuje, że nie możemy się na to godzić.

Skąd wiadomo, że ta straszna kolonizacja to nie przypadek? Pod koniec XIX wieku najprężniej na świecie rozwijały się wyjątkowo dobrze dwie gospodarki: Stanów Zjednoczonych i Niemiec. Niemieccy przywódcy zastanawiali się co zrobić, żeby rozszerzyć przestrzeń życiową i opracowali swój słynny plan „Mitteleuropa”, który zakładał przekształcenie państw Europy Środkowo-Wschodniej w państwa pozornie niepodległe, lecz w praktyce całkowicie ekonomicznie podporządkowane gospodarce niemieckiej. Miały to być, również na terytorium Polski, gospodarki niekonkurencyjne, uzupełniające, peryferyjne, względem niemieckiej. Niewola ekonomiczna miała doprowadzić do stopniowego wymierania danego narodu i w ten naturalny sposób tworzenia miejsca niemieckim osadnikom. Można więc sobie nie pobrudzić rąk krwią a osiągnąć wszystkie swoje cele. Jest to plan mistrzowski, ale wymaga systematycznej, metodycznej pracy.

Proszę Państwa, spójrzmy na to, co się dzieje z gospodarką polską dzisiaj : upadek przemysłu, zniszczenie stoczni, górnictwa, przejęcia firm, także „wrogie przejęcia”, kontrola nad mediami, emigracja, wymieranie narodu itd. Świadomie, bądź nie, jest to krok po kroku realizowany plan „Mitteleuropa” na terytorium Polski.

A jak do tego ma się Unia Europejska?

O różnicy między Polską a Niemcami w Unii Europejskiej niech świadczy fakt, że prawo, które ustali Komisja Europejska, jako obowiązujące w całej Unii, natychmiast jest wiążące w Polsce, natomiast Niemcy, jeśli im się jakieś prawo unijne nie podoba, mogą je odrzucić i wtedy na ich terenie nie obowiązuje. Oznacza to po pierwsze, że Polska wchodząc do Unii straciła nieformalnie swoją niepodległość, w przeciwieństwie do Niemiec, i po drugie, że Niemcy, jako główna siła w Parlamencie Europejskim, mają bezpośredni wpływ na prawo obowiązujące w Polsce.

Widać więc, że nie jest to prawdziwa Unia, gdyż są równi i równiejsi wobec prawa. Zastanówmy się przy okazji dlaczego Polacy zostali odcięci od tej informacji i kto tak naprawdę przekazuje nam wiadomości.

Nie wierzmy też w strumienie pieniędzy jakie rzekomo płyną do Polski z racji członkostwa w Unii. Jeżeli polski rolnik przed wejściem do Unii mógł kupić ciągnik za 200 tysięcy złotych, a po wejściu do Unii ten sam ciągnik kosztuje 400 tysięcy i Unia refunduje mu 50%, to ile tak naprawdę zyskał? Nic, a Polska musi jeszcze utrzymać urzędnika, który załatwia z rolnikiem te dotacje. Oprócz tego rolnik ten musi się nachodzić, naprosić i zatrudnić firmę, która mu pomoże wypełnić formalności. A gdy wyłoży te 200 tysięcy i kupi ciągnik, to nie będzie jego ciągnik lecz także Unii, która go będzie kontrolowała.

Ile też marnujemy potencjału ludzkiego w którym człowiek, zamiast budować domy, zostać nauczycielem, pielęgniarką czy lekarzem staje się urzędnikiem unijnym, albo zakłada firmę do pomagania w wypełnianiu formalności.

Politycy mówią obłudnie ile to z Unii pieniędzy wyciągnęli, ale nie powiedzą, że Polska wykorzysta z przyznanych środków około 75%, a sama będzie musiała zapłacić gigantyczne składki, które zredukują tę kwotę o połowę, koszty utrzymania urzędników, koszty regulacji unijnych, koszty przygotowania wniosków o dotacje, koszty obowiązkowych kredytów związanych z dotacjami i koszty współfinansowania dotacji, a do tego wszystko będzie co najmniej dwa razy droższe niż by było bez Unii. Nikt tego nigdy nie podliczył dokładnie, ale wiele wskazuje na to, że wbrew propagandzie wyszliśmy finansowo na członkostwie w Unii po prostu tragicznie, a do tego, co gorsze, straciliśmy niezależność.

Każdy widzi zbudowaną drogę za pieniądze z Unii, lecz najczęściej nie zdaje sobie sprawy, że prawie każda polska rodzina zapłaciła np. kilkaset złotych więcej w roku za gaz, za prąd, czy za czynsz, żeby z tych pieniędzy Unia mogła nam dotować drogi.

Bardzo źle, iż my Polacy jesteśmy tresowani do myślenia, że bogactwo nie pochodzi z pracy własnych rąk, lecz z dotacji, a więc żebractwa. Ktoś nam po cichu zabiera pieniądze i tylko część oddaje w wielkich i głośnych inwestycjach, z przecięciem wstęgi, a my potem tego plugawego złodzieja całujemy po rękach za to, że nam łaskawie coś dał i błagamy o jeszcze.

System, w którym przyszło nam żyć zabiera nam nie tylko pieniądze ale i godność, upadla nas do cna. Ile chcemy coś takiego znosić i być traktowani jak niewolnicy na własnej ziemi?

Skoro wiemy już, że powszechnie żyjemy w ekonomicznym niewolnictwie, to co na ten temat mówi rząd? Rząd radośnie twierdzi, że Polakom żyje się bardzo dobrze, a przeciętne wynagrodzenie brutto wynosi ostatnio 3981 złotych miesięcznie.

Aby zrozumieć obłudę tego stwierdzenia wyobraźmy sobie 100 ludzi, z których 99 zarabia minimalną krajową 1750 złotych brutto, a jeden z nich 225 000 złotych brutto. Jeśli podliczmy średnią pensję tej małej grupy, to wyniesie ona ponad 3982 złotych brutto, mimo, że wszyscy poza jednym żyją w biedzie. Biorąc pod uwagę, że w spółkach skarbu państwa zarabia się nawet do setek tysięcy złotych miesięcznie, a prezesi banków zarabiają nawet do 770 000 złotych miesięcznie, może to nie być dalekie od prawdy, jeśli chodzi o całe polskie społeczeństwo.

Ale to nie wszystko. W średniej pensji, którą podaje się Polakom jest kolejna manipulacja. Otóż liczy się ją tylko z najbogatszych przedsiębiorstw zatrudniających od 9 pracowników wzwyż. Jeżeli pracodawcę stać na zatrudnianie 9 pracowników lub więcej, to stać go też żeby im dobrze płacić, natomiast w liczeniu tej średniej nie bierze się pod uwagę zarobków wielu milionów pracowników pracujących za najniższą pensję w małych firmach, w których głównym problemem jest właśnie opłacenie pracowników, dlatego zatrudnia się ich mało.

Nie bierze się też oczywiście pod uwagę wielu milionów pracowników pracujących na umowy o dzieło, którzy zarabiają jeszcze mniej, czy w szarej strefie, gdzie nie stać ich już w ogóle na płacenie podatków, więc muszą narażać się na poważne konsekwencje, choć na pewno nie chcą.

Krótko mówiąc, ustalając średnią pensje bierze się pod uwagę 20-30% wszystkich pracujących Polaków, a najbiedniejsze 70% pracujących nie jest wliczane do tej średniej i możliwe, że 80-85% z nas żyje w straszliwej biedzie.

Państwo oszukuje swojego obywatela także na wiele innych sposób. Jednym z nich jest wmawianie Polakom, że w niektórych państwach zachodu są wyższe podatki. W takiej sytuacji chodzi im zwykle o podatek dochodowy (tzw. PIT)

Argumentacja systemu, który nas więzi może być taka : Podatek dochodowy w Polsce wynosi 18%, natomiast np. w Wielkiej Brytanii są trzy stawki podatkowe 20%, 40%, 45%. Wniosek nasuwa się sam : „W Polsce żyje się lepiej bo są niższe podatki”. Kryją się w tym rozumowaniu dwie manipulacje, które zamazują prawdziwy obraz rzeczywistości:

1. W Polsce kwota wolna od podatku dochodowego wynosi 3091 złotych i jest niższa niż w wielu krajach afrykańskich. Jest to kwota dochodu nie powodującego obowiązku płacenia podatku dochodowego. W Wielkiej Brytanii ta kwota wynosi, po przeliczeniu, około 57750 zł. Oznacza to, że jeśli ktoś w Wielkiej Brytanii zarobił w danym roku nie więcej niż 57750 złotych w ogóle nie płaci podatku dochodowego, więc nie wchodzi w próg podatkowy (20%). W Polsce zaczynamy płacić podatek dochodowy (18%) już od kwot zarobionych powyżej 3091 złotych.

2. Podatek dochodowy jest tylko małym procentem tego, co struktura państwowa wysysa z Polaka. Stanowi on zaledwie około 6.5% wszystkich jej przychodów. W Polsce jest około 100 różnych podatków i większość z nich, w ten czy inny sposób, w nas uderza, choć o tym nie wiemy.

Różnica więc pomiędzy Polską a innymi krajami zachodu, oprócz kwoty wolnej od podatku, polega na tym, że „polski” rząd łupi swoich obywateli znacznie mocniej niż zachód na pozostałych podatkach.

Proszę więc zwrócić uwagę na to, że gdy ktoś mówi, że powinniśmy zlikwidować podatek dochodowy, to nie zawsze jest populistą chcącym zlikwidować wszystkie podatki. Gdybyśmy zlikwidowali podatek dochodowy, a co najmniej podnieśli drastycznie kwotę wolną od podatku do 20, 30, 50 tysięcy, to po pierwsze uszczuplamy wstępnie finansową strukturę państwową zaledwie najwyżej o kilka drobnych procent, a po drugie gwałtownie zwiększamy wpływy z innych podatków, głównie z VAT, gdyż ludzie mieliby więcej pieniędzy w kieszeniach, które zaczęliby wydawać, kupowaliby więcej produktów, więc wpływy z VAT by się podnosiły, polscy przedsiębiorcy mieliby się lepiej (gdyż ludzie więcej by od nich kupowali) i zatrudnialiby kolejnych pracowników, zmniejszając bezrobocie, bezrobotni zaczęliby wreszcie zarabiać a więc i wydawać, wydając zwiększaliby znowu wpływy z VAT, popyt by się znów zwiększył, przedsiębiorcy mieliby się jeszcze lepiej, powstawałyby nowe firmy, kolejne zatrudnienia itd.

Samo-nakręcający się pozytywny mechanizm, który mógłby sprawić, że pomimo zlikwidowania tego podatku, wpływy do budżetu państwa byłyby prawdopodobnie znacznie większe i zmniejszyłoby się bezrobocie.

Podatek dochodowy, przy tych realiach, wydaje się być po prostu niezwykle szkodliwy, szczególnie pobierany od najbiedniejszych, bogatych stać, żeby go zapłacić i często chętnie płacą. Nie powinien on być jednak zbyt wysoki, gdyż nie ma nic złego w uczciwym bogaceniu się, dając innym ludziom więcej produktów, usług, pracy itd. Powinniśmy się cieszyć, gdy ludzie uczciwie się bogacą i nie kombinować jak bogatym wszystko zabrać, tylko jak ulżyć tym biednym, żeby też mogli się bogacić.

Polski mały przedsiębiorca ma jeszcze kolejny problem. Gdy jego kolega z Anglii płaci 9 funtów (50 PLN) na tamtejszy ZUS to Polak, bez względu na to czy zarobił i ile zarobił, musi oddać ZUS 1000 złotych miesięcznie. Jest to gigantyczne, przymusowe obciążenie dla małego przedsiębiorcy, a nie mówi się o nim nawet jak o podatku.

U nas o małych przedsiębiorców w Polsce nie dba się w ogóle, ponieważ tylko duże korporacje lobbują w sejmie i tylko one płacą zegarkami czy drobnymi sumami warszawskim politykom w zamian za korzystne ustawy. O małego polskiego przedsiębiorce nikt tam się nie upomni.

Własnie jeden z największych finansowych rabunków, jakiego dokonano ostatnio na polskim narodzie, to rabunek związany z systemem emerytalnym. Załóżmy, że pewien człowiek odkłada każdego miesiąca przez 30 lat po 1000 złotych na pewnym koncie, na swoją przyszłą emeryturę i tak samo jak on robi 15 milionów innych obywateli. Powstałaby z tego łącznie duża suma pieniędzy, nieważne jaka, powiedzmy 5 bilionów złotych. Co by się stało z systemem emerytalnym, gdyby nagle ktoś wszystkie te pieniądze ukradł i wyprowadził za granicę? Odpowiedź brzmi : mielibyśmy ten system, który mamy dzisiaj w Polsce.

Proszę Państwa : tych bilionów złotych, które powinny być na polskich kontach z pracy wielu pokoleń Polaków, odłożone na ich emerytury – ich nie ma. Ktoś je ukradł i dziś, każdy pracownik opłaca kilkaset, do tysiąca złotych, nie na własną emeryturę, lecz na aktualnych emerytów, żeby mieli za co żyć. Rządy, żeby ukryć załamanie tego systemu zabrały pieniądze w Funduszu Rezerwy Demograficznej, później z funduszy emerytalnych, a na końcu przedłużyły wiek emerytalny do 67 roku życia.

Widać wyraźnie, że w tych realiach tzw. składka emerytalna, nie jest żadną składką emerytalną, tylko kolejnym, gigantycznym (dla małego przedsiębiorcy i zwyczajnego pracownika) podatkiem, który system zasysa od pracujących Polaków, aby ukryć swoje mroczne sekrety. Praktycznie żaden pracujący dzisiaj Polak nie może liczyć w przyszłości, nawet jeśli dożyje, na żadną godną emeryturę (jeśli w ogóle jakąś) mimo, że płaci na nią nawet do 1000 złotych miesięcznie, w przeciwieństwie do zachodnich kolegów, dla których taka składka emerytalna bywa znikoma.

Podsumowując : gdyby dziś w Polsce system emerytalny się zakończył i dziesiątki milionów Polaków zgłosiłoby się po odbiór swoich składek, które zbierali, zmuszani do tego przez dziesiątki lat swojej ciężkiej pracy, to okazałoby się, że pieniędzy nie ma i że rządy pookrągłostołowe mają ukryty dług względem nas, rzędu bilionów złotych.

Kradzież pieniędzy emerytalnych odbyła się m.in. przez tzw. „złodziejską prywatyzację” z lat 90-tych, ale nie tylko.

WPŁYW ROSJI

Kolejnym powodem, dla którego polska gospodarka nie może oddychać swobodnie jest negatywny wpływ Rosji i żołnierzy służb tajnych byłego systemu sowieckiego. Macki rosyjskiej agentury sięgają (jak wskazują dziennikarze śledczy) najwyższych osób w państwie polskim. Powstało bardzo wiele książek na ten temat, ale najdobitniej udowodnił to dziennikarz, Pan Wojciech Sumliński, który wpadł na trop potężnej ośmiornicy rosyjskiej i post-sowieckiej, która oplotła polską gospodarkę, wygrywa największe przetargi państwowe, wykrada tajemnice wojskowe, przejmuje polskie zasoby i prawdopodobnie jest osłaniana przez najwyższych rangą „polskich” polityków.

Pan Wojciech Sumliński zasłynął tym, że jednym swoim śledztwem wykrył i doprowadził do usunięcia z Polski, siedemnastu rosyjskich agentów, gdy wszystkie tajne służby w Polsce łącznie, przez prawie cały okres 25-lecia pookrągłostołowego, dysponując nieporównywalnie większymi możliwościami, wykryły dwóch.

Może to świadczyć o tym, że wysokie centra dowodzące w Polsce są kontrolowane przez rosyjskie służby. Przykładem na taką patologię niech będzie fakt, że WSI przejęła swego czasu śledztwo w swojej własnej sprawie. Jak ono się zakończyło nie trzeba chyba mówić.

Szczególnie interesujące dla polskiego narodu powinno być to, co ów dziennikarz śledzący moskiewską agenturę ma powiedzenia na temat Bronisława Komorowskiego i jego związków z postsowieckimi służbami. Opowiada o tym ze szczegółami w swoich książkach i materiałach filmowych. System medialny kontrolujący Polaków może tylko przemilczeń te informacje, gdyż są one po prostu porażające.

Niech znamienne będzie, że gdy przesłuchiwano przed sądem w grudniu 2014 roku Bronisława Komorowskiego, m.in. w sprawie jego kontaktów z rosyjską agenturą, to największe media, chociaż miały prawo transmitować wydarzenie na żywo, wolały informować swoich widzów o tym, że pewna posłanka jadła sałatkę na sali plenarnej. Zaczęto debatować o sałatce, zapraszać ekspertów do studio i zrobiono z tego temat dnia w czasie, kiedy zeznawał prezydent.

Przecież obrady komisji w sprawie „Afery Rywina” oglądała na żywo niemal cała Polska, a nie uczestniczyły tam zawsze aż tak ważne osoby. Tutaj występował prezydent w sprawie najwyższej wagi państwowej i główne media nie tylko, że same nie transmitowały, ale jeszcze zajęły miejsca mniejszym mediom, żeby tamte też nie mogły transmitować. Zamiast tego przekierowano uwagę widzów na absurdalny temat sałatki.

Takich przypadków ukrywania przed polskim społeczeństwem kluczowych informacji było znacznie więcej. Gdy posłowie przegłosowali, a prezydent podpisał, nieprawdopodobnie wręcz skandaliczną ustawę 1066, która m.in. zezwala służbom obcych mocarstw na wkroczenie z bronią na terytorium Rzeczypospolitej i wspólne pacyfikowanie polskiego społeczeństwa, czy główne media o tym informowały Polaków? Nie, wolały tygodniami zagłuszać przedostawanie się tych informacji, np. poprzez temat pt: „Matka Madzi”.

Wiele mediów głównego nurtu można już śmiało nazwać „rządowymi”. W zamian za pełną współpracę z rządem przeciwko Polakom dostają gigantyczne dofinansowanie. Chociaż rząd nie może dofinansować bezpośrednio danego medium, to może to zrobić pośrednio. Otóż spółki skarbu państwa mogą po prostu wykupować reklamy w danej telewizji, czy gazecie i to robią, w nagrodę za nieoficjalną współpracę w zagłuszaniu ważnych informacji i odcinanie Polaków od kluczowych informacji.

Nagradzane są też polskojęzyczne media przez Unię Europejską i Niemcy za promowanie integracji, a więc utraty niepodległości. W jaki sposób? Działają na terenie Polski różnego rodzaju Fundacje, wprowadzone przez Niemców według założeń planu Mitteleuropa, które przyznają np. finansowe nagrody za propagandę prounijną.

Nie mamy więc prawdziwie wolnego rynku medialnego, gdyż te media, które gotowe są na największe plugastwa dostają nawet do kilkudziesięciu milionów rocznie, a te prawdziwe polskie, jeśli jeszcze są, klepią biedę, gdyż wielcy reklamodawcy często boją się wręcz reklamować u kogoś, kogo rząd nie lubi.

WPŁYWY AMERYKAŃSKO-IZRAELSKIE

Ameryka jest od 1944 roku, od konferencji w Bretton Woods, hegemonem światowym i to ona doprowadziła do wyrwania Polski z sowieckiej dominacji i zamieniła ją w kolonię Zachodu. Ameryka sprawuje więc niemal oficjalną kontrolę polityczno-militarną nad Polską i działa tu wespół ze służbami izraelskimi. Służby amerykańsko-izraelskie robią na Polsce to samo, co działające w pewnej symbiozie, służby rosyjsko-niemieckie, tocząc ze sobą pewną grę.

Scena polityczna jest zabetonowana od 25 lat i stanowi raczej emanację tych czterech głównych sił i kilku pomniejszych agentur, a nie prawdziwych dążeń Polaków. Np. według słów jednego z założycieli Platformy Obywatelskiej była ona założona za niemieckie pieniądze, zapewne nie było to działanie charytatywne.

Ponieważ w doktrynie Rosji jest po prostu, wcześniej czy później, wchłonięcie Polski w ramach odbudowy ZSRR, a w doktrynie niemieckiej ekonomiczne zniewolenie poprzez Unię Europejską i plan Mitteleuropa, to wiele prawicowych środowisk postawiło na absolutną wierność Ameryce, która jednak wymagała wierności Izraelowi. To uczyniło Prawo i Sprawiedliwość taką potęgą na prawicowej scenie, ponieważ stając się oponentem agentury rosyjskiej i niemieckiej PiS zaskarbiło sobie sympatię wielu polskich patriotów, a po drugie i przede wszystkim, stając się białą rękawiczką Izraela na Polskę, PiS mógł liczyć na wielkie wsparcie agentury amerykańsko-izraelskiej, która ją wyniosła na szczyty.

Wygląda więc na to, że PiS składa się z trzech głównych grup :

1. oportunistów, karierowiczów
2. polskich państwowców
3. agentury amerykańsko-izraelskiej

z czego najprawdopodobniej państwowcy są najsłabsi. Wiele niestety świadczy o tym, ze PiS jest w gruncie rzeczy partią władzy i działa na korzyść Polski tylko wtedy, gdy jest to akurat zbieżne z interesami amerykańsko-izraelskimi lub co najwyżej im nieprzeciwstawne, czyli np. w zwalczaniu agentury rosyjsko-niemieckiej.

Co świadczy o tym, że PiS nie gra dla Polski :

1. Bezpardonowe zwalczanie polskich niezależnych patriotów, gdy akurat stoją PiS na drodze (przykład: zwalczanie Grzegorza Brauna, Ruchu Narodowego, Wiktora Węgrzyna przez powiązane media)
2. Wpychanie Polski w wojnę ukraińską i rozhuśtanie nienawiści do Rosji (na korzyść Amerykanów, na niekorzyść Polski)
3. usłużna postawa względem żydowskiego lobby (np. wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem decyzją najwyższego przedstawiciela)

W sprawie żydowskiego lobby gra toczy się o wielką stawkę.

Chodzi m.in o wyłudzenie od Polski, przez pewne cwane osoby, podające się za żydów (i plamiące dobre imię prawdziwych, szlachetnych żydów) gigantycznych odszkodowań od Polski (nawet 60 miliardów dolarów), za mienie żydowskie pozostawione po drugiej wojnie światowej na terytorium polskim.

Roszczenia te są zupełnie bezzasadne, zarówno z logicznych jak i moralnych powodów, otóż :

1. Polska przeciwstawiając się militarnie Niemcom, broniąc także żydów, straciła oprócz milionów ludzi również biliony złotych. Jest ona więc ofiarą, wraz z żydami, tych nieludzkich zbrodni.

2. Osoby, które wysuwają żądania nie mają żadnych dokumentów, które wykazałyby, że coś im się należy. Równie dobrze jakaś grupa cwanych Polaków mogłaby się dzisiaj skrzyknąć i wysunąć żądania finansowe względem Amerykanów za mienie pozostawione w Stanach Zjednoczonych przez polskich imigrantów, którzy umarli tam w latach czterdziestych, nie pozostawiając po sobie spadkobierców.

3. Polacy nie przejęli tych majątków żydowskich, lecz zrobili to Niemcy, a Niemcom zabrali Rosjanie, którzy sprzedawali je Polakom w niemal doszczętnie zniszczonej po wojnie Polsce.

A jednak Israel Singer, w dniu 19 kwietnia 1996 roku, na Światowym Kongresie Żydów miał powiedzieć, że jeżeli Polska nie zaspokoi tych żądań, będzie nękana i publicznie poniżana na forum międzynarodowym. Istnieje więc wpływowa grupa ludzi, podających się za żydów, która chce wyłudzać od Polski wielkie pieniądze. Od tamtego czasu powstały książki i filmy, których tytułów nie będę wymieniał, ponieważ są paszkwilem na Polskę i przedstawiają nas jako nieludzkich zbrodniarzy, wbrew faktom historycznym.

Pamiętajmy więc, że to nie jest kwestia 60 miliardów dolarów tylko Prawdy i Zasad. Nawet gdyby te żądania wynosiły 2 złote, nie wolno pod żadnym pozorem ich spełnić, gdyż spełnienie ich zrobiłoby z nas oprawców, którymi nie jesteśmy.

Prawo i Sprawiedliwość musi więc ostatecznie pokazać Polakom w najbliższych dniach, miesiącach latach po której naprawdę stronie stoi, gdyż na razie cwaniactwo, chciwość i agentura grają tam pierwsze skrzypce, jak w pozostałych partiach.

Oprócz tych czterech sił i kilku mniejszych, lecz wpływowych, agentur (francuska, ukraińska, angielska itd.), które działają na terytorium Polski jest jeszcze jedna siła, zdecydowanie najpotężniejsza ze wszystkich – to siła drzemiąca w polskim narodzie. Właśnie dlatego wszystkie pozostałe siły operują w takiej ciszy i konspiracji – boją się, że naród się przebudzi i zrobi tu porządek.

Wszyscy próbują więc nas skłócić, chcą byśmy się zwrócili przeciwko sobie, a nie przeciw bandytom, zdrajcom i oprawcom. Wmawiają nam, co powtarzamy bez sensu, że socjalista jest zły i głupi, że prawicowiec jest faszystą, że jak ktoś ogląda TVN to jest lemingiem, jak ktoś słucha Radio Maryja to jest nawiedzonym moherem, że naszymi wrogami są wierzący w zamach albo niewierzący itd. itd., a przecież wszyscy chcemy dobrze dla Polski, po prostu mamy inne informacje i w związku z tym wyciągamy inne wnioski. Przecież małe dziecko, które chciałoby rozdać wszystkim ludziom na świecie cukierki jest socjalistą i z tego wyrośnie. Każdy z nas, przez całe życie, zmienia poglądy bo dowiaduje się nowych informacji. W jaki sposób nasze poglądy miałyby nas czynić wrogami? Wrogami Polski są ludzie, którzy chcą nas uśpić, okraść, zniszczyć, zniewolić i skłócić, a nie ktoś kto ma lewicowe, czy prawicowy pogląd na świat. Wybitny polski filozof, prof Bogusław Wolniewicz wprowadził bardziej adekwatne pojęcia : lewoskrętności i prawoskrętności.

Tak jak potrzebujemy i Ojca, i Matki, tak naród potrzebuje ludzi myślących i prawoskrętnie, i lewoskrętnie. Nie walczmy ze sobą, lecz jednoczmy się przeciw ludziom, którzy chcą naszej zguby, bo właśnie kradną nam naszą Polskę, kiedy my się kłócimy o błahostki.

Kim jestem?

W tym momencie mogę o sobie powiedzieć bardzo niewiele. Jestem kimś, kto nie zamierza pozwolić polskiemu narodowi upaść i stoczyć się w niebyt. Nie pojawiłem się nigdy wcześniej ani w telewizji ani w radio ani w internecie. Nie stoi za mną żadna grupa ludzi, żadne służby. Nikt obecnie nie zna mojej tożsamości, a każdy kto twierdzi, że wie kim mogę być, z imienia lub nazwiska, po prostu się myli albo świadomie wprowadza ludzi w błąd.

Chciałbym, żeby ten list stał się iskrą, która rozpali w nas wewnętrzne pragnienie odzyskania Ojczyzny z rąk rabusiów i zdrajców. To nie my mamy się stąd wynosić, jak nam się nie podoba, tylko oni, bo ten kraj dali nam w spadku nasi przodkowie będący tu od samego początku – od tysięcy lat na tych ziemiach.

Jeśli wszyscy razem już dziś postanowimy, że nie pozwolimy zniszczyć naszego kraju, naszego dziedzictwa i bez końca go łupić – to już wygraliśmy, a w ciągu kilku lat stanie się to oczywistym, namacalnym faktem.

Ludzie, którzy zdradzali do tej pory Polskę, czy to w służbach, czy to w sejmie, czy to w sądach, czy w spółkach skarbu państwa, muszą wiedzieć, że Polska się budzi i że ich przyszłość zależy od tego, co teraz zrobią.

Musimy przedstawić im plan pozytywny i negatywny. Powinni zrozumieć, że jeśli nie przeleją polskiej krwi, nie będą zwalczać polskich patriotów, nie wyślą nas na wojnę i nie sprokurują tutaj żadnej, to grozi im co najwyżej wygnanie z kraju, natomiast jeśli będą chcieli z Polską walczyć, np. zawiesić demokrację, wprowadzają stan wojenny, czy obce mocarstwa do pomocy, to musimy im obiecać, a nawet przysiąc, że polski naród będzie ich ścigał po świecie, przez całe pokolenia, jak zbrodniarzy hitlerowskich i tak samo ich potraktuje. Miliony na kontach szwajcarskich, czy w rajach podatkowych, im nie pomogą się ukryć.

Więc to, co teraz możemy zrobić, to przyglądać się rządzącym na ręce, fotografować, dokumentować wszystkie przestępstwa, każdy urzędnik musi wiedzieć, że przyczynianie się do fałszowanie wyborów to zdrada narodowa.

Nie dajmy się jednak podpuścić na żadne krwawe demonstracje, które mogłyby się przerodzić w Polsce w wojnę domową.

Jeśli w służbach są jeszcze polscy patrioci, a wierzę, że tak, to musimy dodać im otuchy, muszą wiedzieć, że nie są sami i że ich uczciwość, bohaterstwo i oddanie Ojczyźnie naprawdę wiele znaczą i będą docenione, gdy odzyskamy wolność, a nie tępione jak dzisiaj.

Polska położona jest dokładnie w samym środku Europy, a z geopolitycznego punktu widzenia (geograficznego, politycznego, handlowego, kulturowego) leżeć w środku Europy, która jest centrum światowym, oznacza leżeć w samym środku świata i być bramą pomiędzy cywilizacjami wschodu i zachodu. To z tego właśnie powodu tak wiele historycznych konfliktów wojennych wydarzyło się na naszym terenie lub w jego okolicach i choć brzmi to nieprawdopodobnie, w gruncie rzeczy, patrząc z bardzo wysokiej perspektywy, ten kto kontroluje Polskę kontroluje główną bramę świata, a więc i świat. Fakt, że do tego momentu, przez tysiące lat, przetrwaliśmy mimo prób rozszarpania nas ze wszystkich możliwych stron i wymazania z mapy jest właściwie cudem i dowodem na to, że mamy do odegrania niesłychanie znaczącą rolę. Nie stać nas na bycie małym, użalającym się nad sobą krajem, który może sobie pozwolić na luksus słabości czy choćby przeciętności. Myślę, że prawie każdy z nas podświadomie zadaje sobie z tego sprawę, że albo staniemy się znów Wielcy, albo przestaniemy istnieć na zawsze.

Niektóre z kolejnych ujawnionych kroków pokażą całemu Narodowi, w jaki sposób Polska może znów stać się Wielka, ale najpierw musi stać się świadoma plugawości obecnego systemu, który nas więzi i ciągle oszukuje.

Dlatego ośmielam się prosić rodaków o rozgłaszanie tej wiadomości, o przekazanie jej Polakom, o duchowe włączenie się w chęć przywrócenia Polsce jej pradawnej wielkości, o współtworzenie nowych, polskich mediów, które będą prawdziwymi oczami i uszami naszego narodu w nadchodzących trudnych czasach, wierzących o modlitwę, a wszystkich o wsparcie finansowe dla polskich patriotów, gdyż dziś to zdrajcy dostają miliony dofinansowań na swoją działalność.

Pojawię się znowu jeśli ten list spowoduje rezonans w polskim narodzie i uda mi się odnaleźć co najmniej 12 dużych, prawdziwie polskich mediów, które dodatkowo zaszczycą mnie możliwością opublikowania treści następnego kroku.

Następnym razem postaram się też dostarczyć nowe narzędzia, które odmienią sposób komunikacji między milionami Polaków.

Na koniec :

Jeżeli w wyborach prezydenckich w 2015 roku zwycięży Pan Grzegorz Braun (jest to, moim zdaniem, zdecydowanie najwybitniejsza postać całej polskiej polityki) będzie to prawdziwy Cud nad Wisłą i największy sukces Polski od czasu legendarnej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku (nie licząc wyboru Karola Wojtyły na papieża). Nie doczekaliśmy się przez prawie sto lat z tamtej wielkiej okazji nawet łuku triumfalnego w naszym kraju, dlatego aby uczcić ów zwycięstwo, pisząc na zakończenie wiersz chciałem również, żeby miał on dokładnie 1920 znaków, co się udało.

Uratowaliśmy wtedy całą Europę a więc i świat (zresztą nie pierwszy raz i nie ostatni) a prawie nikt o tym nie wie ani na świecie ani w Polsce. Praktycznie każdy Rosjanin, Amerykanin czy Anglik, choćby nie wiedział nawet gdzie leży Polska, to doskonale wie, że jego kraj wygrał Drugą Wojnę Światową i wie jakie to było ważne zwycięstwo – tak się buduje morale i dumę narodową. To, że my nie znamy naszych triumfów i nie obchodzimy ich odpowiednio jest kolejnym dowodem na to, że wciąż rządzą krajem ludzie, którym, mówiąc eufemistycznie, niespecjalnie zależy na tym, aby Polska poznała jak wielkim i wspaniałym jest w swej istocie narodem. A jesteśmy narodem wielkich, szlachetnych wojowników, którzy przypomną sobie wkrótce swoją chwalebną historię, powstaną z kolan, wrogów swych zniszczą i zbudują tu, na swoich ziemiach, tak wielką i wspaniałą cywilizację Prawdy, Wolności i Sprawiedliwości, że nie będzie powodu, aby kiedykolwiek przeminęła.

Sława Wielkiej Polsce, która się rychło przebudzi.

Wszystkiego dobrego i do zobaczenia wkrótce.

Proszę

I – Otul swą miłością Nieskończony Panie

II – I przenieś znów w kojące Serca Twego tonie

III – Zanurz w tej błękitnej ciszy oceanie

IV – Gdzie dusza jak embrion na matczynym łonie

V – Proszę utul nas Stwórco Nieskończony Panie

VI – Choćby snu chwila a gdy oczy otworzę

VII – Ten świat uniesiony na słów moich rydwanie

VIII – Owinie nieba bramy jak ogniste zorze

IX – Gdy pokażę im to miejsce Nieskończony Panie

X – Gdzie Prawda Twa płynie jako strumień cichy

XI – Wtedy runie wodospadem w dumnych serc skalanie

XII – By rozerwać na strzępy kajdany ziemskiej pychy

XIII – A człowiek jak w Edenie znów dostanie wybór

XIV – Gdyż głos wykuty z ducha lśniący Ekskalibur

XV – Tym co łeb utnie Hydrze już wzniesionym orężem

XVI – I odejdzie Stara Ziemia wraz z prastarym wężem

XVII – Tyś wyznaczył nam swą drogę Nieskończony Panie

XVIII – A choć ścieżki Twoje ostre jak skaliste granie

XIX – Prowadzą tu do Polski do słowiańskiego domu

XX – Na te szczyty tajemnicze mistycznego Syjonu

XXI – I widziałem jak duch wzleciał nad niemocy mury

XXII – Jak pisklę orle co niezdarnie woła swej natury

XXIII – Gdy wyrzeka się gleby trzepocząc skrzydłami

XXIV – Tak i wzbił się naród polski ponad narodami

XXV – Cóż za honor mu szykujesz Panie Nieskończony

XXVI – Orzeł nasz to Feniks z ognia ducha odrodzony

XXVII – Wielkim sercem wyniesiony ponad krąg wyruszy

XXVIII – Skryta moc szybująca hen na skrzydłach duszy

XXIX – Tam słabości swe skruszy i by odnowić Ziemię

XXX – Przyniesie ludom wolność miłość zjednoczenie

XXXI – Oraz sercom natchnienie jak promienie Słońca

XXXII – Jako lawa niby zastygła lecz w środku gorąca

XXXIII – Tak rzecze i mój miły co był zmrużył powieki

XXXIV – A oczami swej duszy przeszył wszystkie wieki

XXXV – By zatrzymać się na tym w którym ręka w rękę

XXXVI – Niesiemy Wielką Polskę niczym muzyk piosenkę

XXXVII – Ma Ojczyzno jam dniem w którym Ty natchniona

XXXVIII – W swoim wielkim obliczu wstajesz zjednoczona

XXXIX – Uniesiona jak Polaris na gwieździstym niebie

XL – Tak narody będą patrzeć w podziwie na Ciebie

XLI – I czekam na tę chwilę z wielkim utęsknieniem

XLII – Bo wołali już że wolność a ona tylko cieniem

XLIII – Zrozumiesz gdy przyjdę i mrok Słońcem chwycę

XLIV – Gdy uderzy Światło Ojca wnet w Twoje źrenice

Filadelfio

——————————————————————————————————–

INFORMACJE TECHNICZNE

Szyfry zawarte są jeden w drugim.

W tej chwili jest względnie mało istotne to w jaki sposób samodzielnie odszyfrowywać kolejne kroki, dlatego szczegóły techniczne i specjalne programy do odszyfrowywania przedstawię następnym razem prosząc tylko, aby każdy, kogo interesują te wiadomości zapisywał je u siebie na komputerze, ponieważ mogą zniknąć z sieci lub zmienić niespostrzeżenie swą treść.

Dla ekspertów pozostawiam następujące informacje autoryzujące ten list:

Hasło do szyfru początkowego : HWsUQamTG3WaQmI92TFrcxZNmk2EiAq50bb9LvOjm9RtjQw4Ymq-3qj@wj*X

sposób szyfrowania : aes-256-cbc

Po odszyfrowaniu pojawi się w niektórych wiadomościach tylko nazwa kroku i zakodowana wiadomość kolejna.

Pełna treść pierwszego kroku po odszyfrowaniu :

——————

Krok pierwszy.

Naprawa pojęć.

Poniżej zakodowana treść drugiej wiadomości.

U2FsdGVkX18V4Lh8fTdSBIxydbs3sjkdWcwZxcOqCYKvOlR4fSAYuNlLNAaso4N9

ZLNO/O7Ll2x/J1sZm6SrDPPBLcIFoo8UGG6Z5l/4g9nQJUvsgi8Cri22TJCfrTa0

W4MvMRi2sgVcvP2P/d2EFwUaK8zchRk3Lf7W4/OQOECbqqOCgXadQtDm/3nudjuG

20AIyLE4geLg2M0i98HU6VhzvRvcWNNwRBO7o5/cZY9R67DzMBZ3PBSDzGVVKdG3

rVPmPl6GzM+8U3UzbZ6Ls/0ZEpaSDzIYDL6wTZ64QwWUMKa7nL9glMkGgCWDesnA

JQoEzJjvefo4C1F+h+FNIe9qE32PNm5APZA9Ti2bfzwuvJjJM9h0MSPoD33VBOoD

oXH/O+MtivPRk7sEFKrxp6S3ZW3S4Hn25p3244hv0RsnpGIMd5saPYJIvJaxddz6

mAlXHmP0nEsYbDHEr+J82TRQrs9tOamHfWILH2pBv2+OQR0Y4zc7smR3QgtJgdac

0/cRsDSqoyPrXHvqyw85SKa3jWr2cqeZ/G2M71nttW6uX3MtE/dZRpLi5sJZXAp+

WzYMR3q/pFmiPdMOXa5YjR0IMOnvnQ5Kcz7kXHAhU5otobLY11SgwS5E4kfa/NTz

4j0zY/Hw2JF4vQtMsVSlCd/eY+RQ96jDbsxGF2bXkEF6RSp7L0AYIgkdCNFZ6a5G

sQVCEMWcSP2LJKN9b52SeGTNos4nn+9DhkDE5kVyD7y9+If4LqvKIm+ThmYu5+LT

QhqhGBNMOKML0TnwOTma5qi/XLSXgw4S8ZaKQZ75foR8tmiLunxWOWoQLFsiv08u

HFer6F14h2hpxZSeea75xtUcYmKM71fPZWj88VUFBC3XHlPFfOSyOXFeq/KJVbEV

c1utUT5tlO8MGAnkQi8GU+OPEjXx6Ufdv4gfjpobyDb9d1HWK3bm9QNFSyHwgrKd

4mQwwN1ylyedHpTkJzBLNJOxC0uHwHIfQkwX7s7QjfAIHqdVAE+tCwIrt0rtCWaa

3OA7x417Du62O8DmIWk40ZUup1Q3XhuDVlZJtojpoMwmZ/IKFkODQdW0+86Qtzc3

3phJeZH3BH7l/zjQ7b/4XMSWrRijAVZ8ky1lDsmhyjObG5NS2ozC6lYX18CZP1yQ

Tdob0NOvPU7fe8E0THZf9QurCyo7OsHhEkWvdPn0toA1dRuDMaAkxkMh0sZVO+2r

zc56qYqcsF5O1ucQQ7guk9qJaaVSy8Dp4PldqMCkU2EkuhgeEZSbEGjPyRNOxCX0

snKTweJztrEJ/s16j+VXF3KEoKjFkVCApdr2Z1W7XVTp/279HEUz8899iodrYxeY

JgAVbsFFUTOPXN9Q5eOH6vQWtKuu9BXssSh8IEoe8WtVqqwmpNRg+FOV+G4qKGjj

5GKcabQTdr3n+xXRl1EQm08DRAb2UhsmM+tmEZ9Fv5v5wmKe8u2ZSHHFlLfGUcku

zZRjpuQePhkWpatV3FbDn5sXb45dC6NS3zm0zk2s/CRsiAqnJcypnvVfBPhWowe9

zKaZRGJa+H3uJfgn5J2vIhGg3UKf6egGy8XA6AiOMjAeyf8GXSsh4bbuUIaglWOZ

uD8AOpSVdGeE8jbBo78ysgmozkESebYQ8j3zkJjgPAK0lm0hHX0/QS3J83fT0fq2

4dUJbljwH6/2q4bGnDNixfLjlkIJbrcX6pq1KakBdjurbNVWqzyIMNumj6cM5cHA

JFJMuGxpuuHnSHqhViCPz2zXDBGMYCnplhMc90qM9eUuAayI3P7giOSQErHwaNqQ

fE8MWfumi3oZWazpQy4UK/8rZPKgk90WAQ31xOcGJExiHsXr64zPkVTPh6f3LV44

diOEfEnpFWoTonAl6pzmuf+NpL3WQcmh9APauT6qrHGQ8B1wXL4EVU8G3udhXM9i

ROv0jQ28/6Ejn0JgXtv4qKK2rzIbOfWbMOSH9YNlgeuNG+tKWByTvdEBSUl0+riZ

c/20zdgQbYvFqiyiioNuO8/CbbRdvRL1H7n8iRpj3KKVh7FqUrxUCUxUG2W84q3j

BKHndWzHxpNI4P1hmV5lzQLagK8zIvAtuchiS2/TG9CZbHR5OFapLzNWQBOAvjZ+

rkkdyyAlVZaOFfNl8v0fXL30Oxu4unzih1feE4/tGol5iwcVwUhr6ZYoDQaEqi8A

9zDdAo6hBT9w+dEr3UNhsvKX5MLgFgen14cICTYo6K5KROvVf4OS59U9dikEfxA5

DOLuXwtkWleM4X0khUxFfFTiQx3XdMMOg7zmYgb9wqlpq82DfqbQ1Fo6ZwnMCIGI

fiGqy5CJ4MMasLeB2e78B36eNWzAOc8QWDmGdxnYUMZgPY++ftgJx33ZIYLGIKMM

8bafbuAHNvqsB4qfWzrj+bwHpB8tjOyAZ6Bnxkhwna5m4o1tGx5rpNNMKiYgZOHq

TvhrdV9B+/gwNds7lTkJ59FduKpaAmCZsqzj0exgwICRJYF0qAf/dXhpoNcZmKtT

4TrGFaYoi4jTfsn5sQGkbkY27QyfQH9tO4cyBPx/cjuy/+42nw/JUEIPn/XnI/xv

gPch5JlTGqEsIHSyMVlH2aUYc4HeBboUTvc3sbf9Kw47dIK3fbd1Dpp96Uz+RzjL

Nv4/4aYSpGpmbQEr/jkqchPhANlHr1wpyRid/XS1Mvg/jt3VapkLlnXU+4U6Vv4i

s0q/MK4qZuFQELWu7C35UpacCocp6wt1FjQbgJFmvoV5+xJGBidD42vV0/dUjz/e

NwwLluA38UXDgAcsw7c7Nhd+8+xBWxpAZlT39Yg8PfMpLQjbsZfV8aoxFmR5hFD0

tuGLgFv5xWrcwnOj9xKpJtEJbVPRGyYk/XFFSh1kSGSqv0fnw2ix4MHVntXVEre5

wlm3qBH+0zKTYa6OBe540G78sdeTt4ZL/+SMLZtf8N6wQU6joJscgzWlwGYrXJ07

OL07F8X6ALxoaymGD43FXzhVLFzr1duGcBBH55C2fQgub6FQxFQ97ZKwEJcgDoEo

O4kl+mawzyascHYMLJSJUgGPgZK7uASqLjugJgjG3D22v8FPIi+gbcrn14lZ/k68

Weo5QapBsydbI9454n06KIyN8j8RAEVAR34SgFbNrvd7BlckPUg6WEsP1v1Ve/ha

s5ydzyOFfwtvW64DkrgqQ3KCCzSJj4LGRMGhLIrr0DDUmb0BxhZ2l3S73EM9cZSb

hCaOe/BBTE6E5NGxp4q4pSPGPTyGopzK+1rD1UxdRhp0YSJ7McuuM9lVWTsuv8m0

yHe02nITzWD4RBBoQYuLr0711Yfdz9De+tEvqx3UX4XtpY7FG5VpP4hmqXp30LZV

aHpBhCppjrI5m7U/fwTmRKn+M3JQ0H8VRgjZZVgPoy/PTrNhrCrUvACckMtCSkjD

iDI3c5Q+jrciaS1ooXNzM/hpOiOHgTgwUYEVLYL5iUHd9xNLBlsGnnswcNmsAZzn

IFIzoNGgDCnqLqyqNFab0O6rA/Eep69Md5KNC7+4ENOQyrVhKN7zYQqfPnjrub2N

oRc7Gt8i/1mLS05M0l1dvfGvxFitmFTdwvEqICv5+PT1MAuebPOrxnNojnd43jlz

UGLe8THw7kyKFm+UNB7MUVsrhP0Fy7Cx0g7BRI08fFvIuzX11rGdTTvrnsNDBlds

A5efi/8CyMefL0v8TDSWJ6t+8wnamlrxC3zU8l5/Az0BVZDP+jwBE3x0EF4/uAQ4

Hn9wOxU2aAK/HpQPSb+Ym91sjxYI4WGKY7h17j2C3mnIWu1j+AJpPGKmQTPyGs8F

p80oYLzEAksBb8DWBrDZMZuXOfpmGEdD8oLD4/9A2PRRH4eCeypOTu7VGWnJZC4P

D9Ky60IDIEDxIfoqqU9z5xtKUH2AFAKqiHcmKvDlCwAPwb9urGOUxt9Q+mhWEm16

BPg8HCK42VZdK5wB0cfHXjAXjuAjQpid5ioSnFUdhpvJvcumwD3iKqKRoIeb/C5q

DMSUGOhxlxNLsF9BqVrpCwaMjUQjiMHXn8WKhYth2YzVwL4lT0FeurtWVZ2wRPMW

ZzM0NweHUranadYs5TSG9sf6q7RgaxSKPya7xo/ypQq09N+/n/ojcjntDerBulv/

MQnHly8Uu/JWd+FK3BLkg80VkOJG6LOGYn+ejtV0P+nhPIuTxtmPM94FjYRfdvOy

0kUSAr0e7S49pACu9TxzDMLvqvQ/liYYzEHtiTXGzeWNHSBkuSpZXCFi8J6riFC+

nQ+Y7+2Uc8bVajk9TQhlS4Y7OrS+X2nFcrocruuGfdbecmgXuV8o5SHMGPDW4Qa5

cZb6nf9x13MpmyMrEUboeIlYhmHgzPeu/aA5y7w19A/JVjcMFwV1w0kOBXln8q7s

Twbpfn4/SEwokVVw57fZRblWIcb1cgR8m2Oq0olO8hTaFJgu11LO8HLa88CI8HG9

xzwKJQ8lxUeDAPwHjXEMS1U2C0rBHQ2nIaBwq9HlVtFkqgkK7f6rnN8axIujBQBP

RPq5TSl9CbWz8q4aYvf9KYbfhLow5iM5A1BOYNx+pzGOG/uCnLHJfoAlnMW5ZVRd

9BgJ8UAZ1PPzgbO1nGLPzRJoDl+1PcCijjSwIWBvy/Q32ex0Tj3L+woEAt+uKm9q

JzwKsvj/383GpShGGbOqubjy6jozJKrcU1SYroUaBD1v8N1rgLMJxDF9foudF1sn

dly0S5PWNZ56+8g4KGAyUQ5gCaihfp5SH8kLzUTJhZgxx4mdfTEh7dHflA+/nksa

XH+fMaZzWR8x/1Y5xsm2Mo3vYwWIkLb0k9MPSqBF96FMygUNbFmaHRwez3lg/BP7

0TMfcW2NVlByCLqoUDYClQ==

Nie do końca się z tym zgadzam, ale ogólnie podoba mi się, sama akcja. JS!

Oryginał

16 uwag do wpisu “„Do 12 mediów – tajemniczy wieszcz anonim” Part II

 1. hym… autor pisze rzeczy,ogólnie znane,nie zaskakuje informacją…każdy kto choć troszkę uważniej przygląda się sytuacji naszego kraju zna przytaczane przez autora fakty z autopsji
  Szanowny autor nawołuje do przebudzenia powinien,więc napomknąć,że gdyby zachciało się teraz przebudzić Polakom to powinni się spodziewać zimnego kubła wody w postaci informacji,że kolejny rozbiór tego kraju dokonał się na ich oczach …z Polski została już tylko fasady a większość tego kraju jest rozsprzedana za niewielkie pieniądze obcemu brutalnemu kapitałowi,dla którego Polacy pracują za niewolnicze pensje…i co ciekawe pewnie jak zwykle po takim przebudzeniu zacznie się szukanie winnych …tradycyjnie na tapetę pójdą wredni Niemcy i jeszcze gorsi Rosjanie …ale moi państwo to Polacy Polakom zgotowali ten los…a my jako naród pomogliśmy odwracając oczy od ogólnie znanych faktów …i robiąc z siebie niewolników Europy….

  Polubione przez 2 ludzi

   • fakt to jest smutne co piszę …pewnie dlatego,że dawno temu miałam nadzieję,iż ludzie pragną wybawienia od ignorancji tak jak niewolnicy marzą o wyzwoleniu …jednak patrząc na świat odkryłam,że sprawy mają się inaczej a Polska rzeczywistość jest takim skondensowanym przykładem priorytetów i realiów tego świata…i tak masz rację jedyne co można zrobić to żyć chwilą obecną starać się w niej tkwić świadomie …

    Polubione przez 1 osoba

 2. Reblogged this on Łódź Odysa and commented:
  No cóż… Tekst mnie o tyle „rozczarował” że po pierwsze spodziewałem się odkodowania tego co najważniejsze. Tymczasem nie znając treści nie podejmę się analizy czegoś co jest nieczytelne, skupię się zatem na tym co przeczytać mogłem (tu nastąpiło drugie rozczarowanie).
  Z samej diagnozy niczego nowego się nie dowiedziałem, jest to jednak niewątpliwie tekst dość wartościowy bo w miarę spójnie i logicznie przedstawia (punktuje) patologie jakie toczą nasze państwo. Tym samym podzielam w 99% treść i troskę autora wobec obecnego stanu rzeczy. Sam od dawna wiem to wszystko, ale jest w Polsce jeszcze sporo ludzi którzy tego nie wiedzą więc sama treść jest mimo wszystko wartościowa. Tyle że na miejscu autora starałbym się nie popełniać tak rażących błędów jak fragment w którym autor opisuje jak to niby pieniądze z ZUSu wyfrunęły za granicę, bo to jest nieprawda. One zostały przeżarte tutaj u nas, w ramach tzw. „solidarności społecznej” która funkcjonuje na zasadzie zależności zwanej „solidarnością pokoleniową”, gdzie nikt niczego nie odkłada a płaci po prostu podatek na rzecz czyjejś emerytury. Jest to klasyczny przykład piramidy finansowej, gdzie więcej jest biorców jak płatników do wspólnego wora, przez co efekt może być tylko jeden – coraz większy deficyt w FUSie, zaś „prawo do emerytury” to obietnice bez pokrycia.
  Nie można też w czambuł krytykować prywatyzacji i wszystkich jej przypadków nazywać „złodziejskimi”, skoro wiadomo że po pierwsze w większości nie była to żadna prywatyzacja a uwłaszczenie się nomenklatury komunistycznej na majątku narodowym, a po drugie proceder ten odbywał się dzięki „prawu” które władza sama wcześniej w sejmie dla siebie uchwaliła.
  Jednocześnie spora część zakładów przemysłowych w tamtych czasach upadła z „własnej” niejako winy, gdyż były ofiarami tragicznych (nie)rządów komunistów. Nikt nie chciał ich kupić gdyż nie przedstawiały żadnej wartości poza masą upadłościową więc upadały i były zamykane.

  Jednak najważniejsza rzecz w tym tekście to trywializowanie przez autora zjawiska pod nazwą socjalizm, jako czegoś nieistotnego dla wskazywania przyczyn katastrofy społeczno – ekonomicznej jaka wisi nad Polską. Jestem zdumiony że tak rozumna osoba (dość trafnie wskazująca źródła i skutki patologii) lekką ręką lekceważy rolę tej ideologii w kwestiach społeczno-gospodarczych. Wszak od dziesiątek lat(!) to właśnie na socjalizmie opiera się kreowanie i kierowanie przez aparat państwa polityką społeczną i gospodarczą kraju. Jest to też główna przyczyna indolencji umysłowej „wyborców” w Polsce, przez którą za pomocą mechanizmu demokracji, osoby zajmujące się uchwalaniem prawa w Polsce mogły na przestrzeni całych dziesięcioleci wprowadzić do polskiego prawa szereg korzystnych dla siebie (czyli władzy) a niekorzystnych dla obywateli (ich kosztem) zmian. To dzięki wierze w „darmowe” i „publiczne”, (dzięki wierze w sprawiedliwość socjalizmu), od końca drugiej wojny światowej utrwalana jest w polskich głowach mentalność NIEWOLNIKA – „człowieka sowieckiego” niezdolnego do samodzielnego myślenia i uzależnionego od tego co państwo mu obiecuje „za darmo”, po tym jak na bieżąco zabiera i jemu i innym znaczną część owoców pracy w ramach „składek” i podatków.
  Jest to więc dla mnie niepokojący sygnał kiedy autor w swojej analizie pomija tak istotny szczegół, którego na dodatek najwyraźniej nie rozumie. Całkowicie się bowiem myli (chyba że celowo manipuluje tym pojęciem) nazywając socjalizmem rozdawanie cukierków. Tego rodzaju gest to hojność ewentualnie dobroczynność – bardzo pozytywne zjawiska, jeśli tylko chodzi o rozdysponowanie SWOJEJ (prywatnej) własności. Socjalizm zaś polega na redystrybucjonizmie CUDZEJ własności (w ramach fałszywie pojmowanej „opieki” czy „równości”) przez instytucję (w tym wypadku państwo) która wcześniej tę własność komuś pod przymusem odebrała…
  Z tego też względu wydaje mi się nieporozumieniem i niekonsekwencją, kiedy dalej w tym samym tekście autor powołuje się na konieczność „naprawy pojęć”, a sam manipuluje i trywializuje tak zasadniczą kwestię jak idea socjalizmu, która przejawia się zarówno w sposobie myślenia ludzi, jak i w modelu gospodarczym pryncypialnie narzucanym przez państwo a zatem stanowi główny problem tak państwa jak i Polaków. Nie da się stworzyć skutecznego panaceum na chorobę, jeśli się ją źle zdiagnozowało, albo pominęło istotę rzeczy. Ideologie mają bowiem swoje konsekwencje a najgorsze z możliwych konsekwencje socjalizmu to są właśnie te wszystkie patologie o jakich autor sam wspomniał w swoim tekście. Niestety odrzucając główną przyczynę problemu nie wróżę autorowi (przy całej sympatii dla jego spostrzegawczości) znalezienia skutecznego panaceum na uzdrowienie Polski.

  Polubienie

 3. Witam serdecznie,

  to ja jestem autorem tzw. „wiadomości do dwunastu mediów”.
  Przede wszystkim dziękuję, że ktoś się tym interesuje, że losy Polski nie są wielu Polakom obojętne.

  Wiadomości moje zgodził się opublikować Pan Konrad Daniel (który nie zna mojej tożsamości) z kanału facebook PodziemnaTV, ale nie chcę nadużywać jego gościnności, dlatego wysyłam komentarz tym razem w tak ciche, kameralne miejsce.

  Moim zdaniem, głównym problemem Polski jest to, że informacje, które zawarłem w drugim liście (w pierwszym kroku) są (owszem) powszechnie znane, ale tylko w bardzo wąskim kręgu, powiedzmy 200 tysięcy niezorganizowanych ludzi. Nie możemy pójść dalej, dopóki większa część narodu nie pozna tych faktów, nie możemy jedną, dziesięcioma czy tysiącem osób zmieniać Polski, najpierw kilka milionów Polaków musi wyrównać szyk z tą 200-tysięczną quasi-elitą.

  Pierwszy krok, który przedstawiłem jest skierowany właśnie nie do tej wąskiej grupy, podłamanych sytuacją Polski, internautów, tylko do 30 milionów Polaków, żyjących w błogiej nieświadomości tego co się dzieje w naszym kraju. List musiał więc być względnie krótki, uproszczony, przedstawiający fakty w pigułce. Kto wie, może kiedyś Pan Konrad opublikuje dłuższą wersję listu, który mu pierwotnie wysłałem, a którą potem drastycznie skróciłem.

  Jest to pierwszy z siedmiu kroków – przejściowy, gdyż podsumowujący prostymi słowami to, co dziś pewna niewielka grupa społeczeństwa wie z wielu różnych źródeł, zbieranych latami. Dopiero kolejne kroki dostarczą zupełnie nowe informacje i pokażą jak wyjść z obecnej sytuacji.

  Dla ludzi bardziej wrażliwych, w dobrym tego słowa znaczeniu, przygotowałem wiersz na końcu drugiej wiadomości, który jednak, jak na razie, nie został właściwie odczytany w gorączce przedwyborczej. Wiersz ma tę właściwość, że po pierwsze składa się dokładnie z 1920 znaków na cześć Bitwy Warszawskiej i po drugie każda linia (wers) ma dokładnie z góry ustaloną ilość znaków, co widać w geometrycznej strukturze wiersza dopiero przy prawidłowej czcionce, np. w oryginale : https://docs.google.com/document/d/1q9M0o1WQ4Rk4W42cGqG5gxi0foj1nxaqSrA714mSiRM/pub

  Proszę mi uwierzyć (lub spróbować samemu), że wyrażenie jakiejkolwiek złożonej myśli w z góry ustalonej ramie znakowej nie jest łatwe, a napisanie w ten sposób całego wiersza jest już wielkim wyzwaniem dla każdego poety. Starałem się coś takiego uczynić, ponieważ wydaje mi się, że jeszcze nikt na świecie tego nie zrobił. Zapraszam poetów z całej Polski, żeby spróbowali powtórzyć ten wyczyn.

  Co do uwag czytelników odnośnie merytorycznej zawartości : po pierwsze krytykowałem krótkimi słowami nie samą prywatyzację, jako taką, a tzw. „złodziejską prywatyzację”. Jest to kolokwialna nazwa fałszywej prywatyzacji, na której, w ustawianych przetargach, uwłaszczyły się osoby powiązane ze służbami PRL i zbudowały w latach 90-tych swoje wielkie majątki.

  Po drugie poddałem krytyce w liście pewne poglądy prowadzące do werbalnej agresji względem ludzi dobrej woli, atakowanych tylko dlatego, że mają np. lewicowe poglądy zamiast prawicowych, albo odwrotnie. Uważam, że to hydra agentów, zdrajców i bandytów, która oplotła Polskę i ją systematycznie okrada, oraz nieświadomość społeczna tego faktu, jest winna temu co się dzieje z narodem, a nie samo myślenie lewicowe, czy prawicowe polskich patriotów.

  Napisałem w pierwszej wiadomości, tej z 28 listopada 2014 roku (czyli zerowej), że według mnie obecna władza nie jest ani lewicowa ani prawicowa, lecz używa tych idei jako narzędzi, by specjalnie dzielić i skłócać społeczeństwo, natomiast ludzie dobrej woli powinni się temu oprzeć – zjednoczyć przeciw przestępcom na szczytach władzy, bez względu na poglądy, które się przecież przez całe życie zmieniają. W rodzinie możemy mieć różne poglądy i sposoby myślenia, a nie przeszkadza nam to być rodziną. Matka może być np. bardziej opiekuńcza i pobłażliwa, co przyda się przy małych dzieciach, Ojciec może być bardziej surowy i wymagający, co ukształtuje charakter młodzieńca. Spór pewnego sposobu myślenia jest naturalny, ale wewnętrzny dla rodziny i schodzi na dalszy plan, gdy bandyci zaczynają okradać mieszkanie, tak jak teraz okradają Polskę.

  Właśnie odczarowanie m.in. tych faktów miałem na uwadze tytułując pierwszy krok jako „Naprawa pojęć”.

  Mam wielka nadzieję, że moja druga wiadomość, opublikowana przez Pana Konrada Daniela z projektu 1polska.pl, przedostanie się do powszechnej świadomości milionów Polaków, gdyż bez tego nie mogę otworzyć kolejnych szyfrów. Student medycyny, zanim zacznie leczyć ludzi, musi najpierw przejść wstępne etapy nauki. Podobnie jest z całym narodem – jeśli chce dokonać wielkich rzeczy, musi najpierw powszechnie uświadomić sobie te mniejsze, dlatego moje szyfry mają siedem kroków – a nie jeden.

  Sposób przekazywania tych wiadomości jest tajemniczy, ale może wyrwać to Polaków z hipnotycznego stanu niemocy, który nie pozwala nam wszystkim stworzyć we własnym domu – w Polsce – takiego państwa, jakie pragniemy, a stajemy się podporządkowani opryszkom, którzy przejęli kontrolę nad głównymi mediami i strukturą naszego kraju. W każdej sekundzie, w której znamy kłamstwa obecnego systemu i nic nie robimy, choć możemy – zdradzamy naród i Boga, który przejawia się w tym świecie m.in. poprzez Prawdę.

  A co możemy?

  Możemy włączyć się w plan, który w pierwszy kroku zakłada dotarcie z tymi wiadomościami do milionów Polaków i pokazanie im, że system w którym żyjemy nas oszukuje zamiast wspierać. Kolejne kroki pokażą jak wyjść z tej niełatwej sytuacji i udowodnią moją prawdomówność.

  Jeśli znajdą się ludzie, którzy mi zaufają, to jestem pewny, że przeżyjemy wkrótce coś, co odmieni Polskę na zawsze, jak o tym pisali wieszcze narodowi. W tym momencie mogę tylko powiedzieć, że zostawiłem w wierszach dużo ukrytych znaczeń, jeśli ktoś pójdzie ich tropem, może bardzo wiele odkryć, już na podstawie tego, co jest teraz.

  Myślę też, że powszechnie nie doceniamy potęgi wierszy, które wznoszą świadomość na wyższy poziom i powodują, że chce nam się chcieć. Gdybyśmy się otworzyli na poezję, przywróciłaby pamięć przodków zapisaną w genach i zsynchronizowałaby wielki naród do wielkiego przebudzenia.

  Ktoś musi jednak Polakom powiedzieć, że są wiersze godne przeczytania, dlatego stawiam wyzwanie wszystkim poetom w Polsce, o próbę powtórzenia tego, co zrobiłem w wierszu numer dwa. Wyzwanie, wyrażając je bardzo ściśle, brzmi tak : Proszę wybrać sobie maksymalnie pięć dowolnych, ale różnych liczb naturalnych (a minimalnie jedną), każda większa niż 31, a następnie proszę napisać jak najpiękniejszy, rymowany wiersz, całkowicie inny niż wszystkie wiersze na świecie, mający co najmniej 32 wersy (linie), gdzie żaden wers nie może mieć innej liczby znaków, niż jedna z pięciu liczb wybranych na początku. Im więcej wersów, tym lepiej, wiersz nie powinien mieć interpunkcji, przerwa między słowami (spacja lub spacje) liczy się za jeden znak. Przykład takiego wiersza przedstawiłem na końcu listu znajdującego się pod tym adresem : https://docs.google.com/document/d/1q9M0o1WQ4Rk4W42cGqG5gxi0foj1nxaqSrA714mSiRM/pub

  Jeśli przeliczycie Państwo teraz ilość wszystkich znaków w zdaniu które właśnie czytacie to wyjdzie liczba sto dwadzieścia osiem. Proszę sprawdzić. Napisanie całego wiersza świadomego ilości znaków, który oczywiście, przede wszystkim, musi być piękny, będzie oznaczało wyciągnięcie miecza z kamienia, gdyż dowiedzie zdolności nie tylko duchowych, ale i intelektualnych autora. Wtedy Polacy otworzą się na Wasze wiersze i zmienicie świat.

  Oto właśnie moje wyzwanie, mam nadzieję, że dotrze do wszystkich, prawdziwych Poetów w Polsce i podejmą rękawice, gdyż chodzi o coś więcej niż rywalizację, chodzi o wspólne, ponowne otwarcie polskich serc.

  Ps. Proszę mieć na uwadze, że tylko odpowiednia czcionka, w której wszystkie znaki (nawet białe) zajmują tę samą szerokość, odda geometrycznie wyjątkowość takiego wiersza.

  Proszę o rozgłoszenie tej wiadomości, jeśli to możliwe.

  Pozdrawiam
  KtośZupełnieNowy

  Informacja do administratora : aby pozostać anonimowym podałem nieprawdziwy adres email, więc nie będę miał niestety możliwości odpisania na ewentualną wiadomość. Przepraszam za to i gratuluję przy okazji wspaniałych wierszy.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s